psycholog lublin front10.jpg

O Naszym Centrum

Centrum Psychologiczno - Terapeutyczne Compos Mentis zostało założone w 2010 roku przez mgr Justynę Chabros. Działalność Centrum ukierunkowana jest na niesienie pomocy psychologicznej. Obszary działania obejmują: psychoterapię, diagnozę, rehabilitację neuropsychologiczną oraz szkolenia.

CPT Compos Mentis prowadzi również działalność w zakresie organizacji i przeprowadzania szkoleń. Od 2012 roku posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (nr 2.06/00094/2012).

Ciągłe podwyższanie kwalifikacji przez naszych specjalistów stanowi gwarancję świadczenia usług na najwyższym poziomie. 

Stereotypy i obawy

W naszym społeczeństwie kontakt z psychologiem nadal bardzo często pozostaje tematem wstydliwym. 

 Wstyd 

Często ludzie unikają kontaktu z psychologiem z poczucia wstydu lub by nie narażać się na niewybredne komentarze. W społeczeństwach wysoko rozwiniętych dbanie o zdrowie fizyczne jest tak samo ważne jak dbanie o zdrowie psychiczne. Korzystanie z usług psychologa jest na porządku dziennym. Posiadanie swojego psychoterapeuty jest czymś zupełnie normalnym i nie naraża osoby korzystającej na śmieszność czy dyskomfort. W Polsce niestety, jeszcze nadal poziom edukacji naszego społeczeństwa powoduje, że dbałość o swoje zdrowie psychiczne jest niedoceniana.

 Psycholog ? Psychiatra ?

Sam psycholog bardzo często mylony jest z psychiatrą a osoby korzystające z jego pomocy postrzegane są jako chore.  Dotyczy to szczególnie małych lokalnych społeczności, gdzie wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich. 

Na szczęście ten stan rzeczy zmienia  się i coraz więcej osób oraz firm decyduje się na pomoc psychologa.

 Wiedza psychologiczna coraz częściej wykorzystywana

Okazuje się, że wiedza z zakresu psychologii pomocna jest w wielu sytuacjach m.in.:  przy rekrutacji pracowników, szkoleniach z zakresu sprzedaży, badaniach kierowców, promocji czy zachowaniu poprawnych relacji między pracownikami. Może być pomocna również  nam i naszym pociechom w podejmowaniu życiowych decyzji np.:  o wyborze szkoły , kierunku rozwoju. 

 Problemy dnia codziennego

Psycholog może również pomóc w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego: rodzinnych konfliktów, kryzysów w związkach, problemów wychowawczych. Specjalistyczna wiedza jaką posiada psycholog często pozwala na zdiagnozowanie podstaw jakie leżą u progu naszych problemów, które bardzo często nie są zależne od nas samych. To wszystko sprawia, że psychologa należy traktować bardziej jako naszego doradcę niż lekarza.

 I co dalej ?

Czy warto pozostawać pod wpływem stereotypów ? ... na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam ... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.