psycholog lublin front9.jpg

O Naszym Centrum

Centrum Psychologiczno - Terapeutyczne Compos Mentis zostało założone w 2010 roku przez mgr Justynę Chabros. Działalność Centrum ukierunkowana jest na niesienie pomocy psychologicznej. Obszary działania obejmują: psychoterapię, diagnozę, rehabilitację neuropsychologiczną oraz szkolenia.

CPT Compos Mentis prowadzi również działalność w zakresie organizacji i przeprowadzania szkoleń. Od 2012 roku posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (nr 2.06/00094/2012).

Ciągłe podwyższanie kwalifikacji przez naszych specjalistów stanowi gwarancję świadczenia usług na najwyższym poziomie. 

Terapia afazji (zaburzeń mowy)

W chwili obecnej trawają prace nad stworzeniem centrum rehabilitacji osób dotkniętych AFAZJĄ , w którym  terapia odbywać się będzie stacjonarnie (turnusy) z wykorzystaniem najnowszych metod, przy zastosowaniu zdobyczy techniki w tym programów komputerowych jak również i internetu. Jednak już teraz w Centrum Compos Mentis prowadzona jest terapia afazji. Osoby chcące korzystać z terapii muszą jednak dojeżdżać do naszych gabintetów. 

Chorzy z afazją są to najczęściej osoby po udarze mózgu. Należy zaznaczyć, że bardzo wązną rolę w leczeniu odgrywa czas rozpoczęcia terapii. Największą skuteczność  powrotu do zdrowia osiąga się do trzech miesięcy od wystąpienia udaru z czego nie zawsze zdają sobie sprawę rodziny i bliscy chorych.  

W Polsce hospitalizacja pacjenta po udarze mózgu trwa na oddziale neurologicznym około 2 tygodni. Następne 2 tygodnie przebywa on na oddziale rehabilitacji (pod warunkiem, że nie ma innych przeciwwskazań, np.kardiologicznych). Tylko takie świadczenia są pokrywane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Po tym okresie pacjent i jego rodzina pozostają tylko pod opieką lekarza rodzinnego. Osobom z afazją po udarze mózgu nie zapewnia się dalszej logopedycznej bądź psychologicznej terapii mowy i rehabilitacji ruchowej, co odbiera możliwość pełnego powrotu do sprawności.  

Nasz projekt skierowany będzie do osób potrzebujących dalszego leczenia pozostawionych przez nasz system opieki zdrowotnej. 

W chwili obecnej ciężko przesądzić czy projekt będzie dofinansowany przez NFZ czy nie . Czynimy starania, żeby pacjenci ponosili jak najmniejsze koszty tej długotrawałej, intensywnej terapii.

O przebiegu prac nad tym projektem będziemy sukcesywnie informować . 
Zainteresownaych prosimy o kontakt :

pod nr. tel. 513 284 394 
lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wybór specjalisty

Jeżeli jest to pierwszy kontakt z naszym Centrum polecamy kontakt z Kierownikiem naszego Centrum , który pomoże Państwu w wyborze specjalisty w zależności od zgłaszanego problemu. 

Zapraszamy również do odwiedzenia odrębnego serwisu poświęconego terapii afazji : www.terapiaafazji.pl